INSTRUKCIJOS

ŠVIETIMAS ->> KORUPCIJOS PREVENCIJA ->> BAUDŽIAMASIS PERSEKIOJIMAS

Pirmasis žingsnis kovoje su korupcija – švietimas. Šiame tinklapyje siekiame suteikti informacijos bei skatinti diskusijas korupcijos temomis, taip pat suteikiame koncentruotą informaciją apie tai, kur galima kreiptis įtariant korupcijos atvejį. Kviečiame aktyviai domėtis ir dalyvauti diskusijose, naudotis korupcijos prevencijos galimybėmis.

  1. Prijunkite prie tinklapio ir gilinkite žinias apie korupciją bei prevencijos priemones, konsultuokitės su specialistais, diskutuokite ir klauskite. Didžiausias korupcijos priešas – viešumas. Pirmasis žingsnis – susikurkite paskyrą. Dešiniajame kampe viršuje rasite nuorodą „Registruotis“. Paspaudę nurodą, pateksite į puslapį, kuriame prašoma įvesti Jūsų paskyros duomenis. „User name“ – vartotojo vardas, kurį atpažins kiti vartotojai. Nepamirškite patvirtinti paskyros savo el. pašte paspaudę gautą nuorodą.Prisiregistravus, galite pasirinkti „Skaitinius“, „Vaizdinę medžiagą“ ar kitą Jums reikalingą skiltį (žr. toliau).
  2. Skiltyje “Skaitiniai” rasite metodinę literatūrą bei informaciją apie kovą su korupcija kitose šalyse. Pagilinkite žinias bei supratimą apie korupciją, kad galėtumėte stipriai argumentuoti dalyvaudami diskusijose!
  3. Skiltyje “Vaizdinė medžiaga” rasite šviečiamąją medžiagą video formatu korupcijos temomis, naudokite švietimo tikslais arba savo žinių gilinimui. “Grotelės už kyšį” – serija šaržuojančių video klipų, atskleidžiančių korupcijos pasekmes – dalinkitės smagiais video socialiniuose tinkluose, stiprinkite kitų žmonių sąmoningumą. “Baltoji banga” per smagius pastabumo testus atskleidžia įvairius neskaidraus elgesio pavyzdžius.
  4. Skiltyje “Reaguok” rasite nuorodas į tinklapius bei kontaktus, kur galite pateikti informaciją apie įtariamą korupcijos atvejį: informuokite Specialiųjų Tyrimų Tarnybą, Finansų ministeriją, Viešųjų Pirkimų Tarnybą apie įtariamus atvejus. Pateikiami skirtingų institucijų kontaktai skirti anonimiškai informuoti apie korupcijos apraiškas skirtingose sferose. Pasinaudokite el. prieiga, telefono numeriais ar kitais kanalais informacijai pateikti.
  5. Skiltyje “Naudingos nuorodos” rasite sąrašą tinklapių – priemonių skirtų korupcijos prevencijai Lietuvoje ir pasaulyje, juose pateikiama informacija apie įvairius investicinius projektus, informacija apie politikus, įstaigas, tarpusavio sąsajas bei interesus. Stebėkite situaciją bei būkite informuoti.
  6. Skiltyje “Prisidėk” rasite anketą, kurią galite naudoti savo organizacijoje vertinant korupcijos riziką, tokiu būdu prisidedant prie korupcijos prevencijos Lietuvoje ir paskatinant kitas organizacijas rūpintis prevencija savarankiškai.
  7. Skiltyje “Dalyvauk” rasite informaciją apie artėjančius renginius korupcijos prevencijos temomis Lietuvoje ir pasaulyje.

 

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2017 LDUK | Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija. Sprendimas:In Process

Accessibility

Log in with your credentials

Forgot your details?

Eiti prie įrankių juostos